Sale! ecosoya wax

SOYA WAX

ECOSOYA WAX 500GR

BAYRAMA ÖZEL

More details

New product

30,00 ₺

      Evde soya mumu nasıl yapılır?

        ECOSOYAWAX - Kap içi dolum ve aromaterapi mumları için idealdir.

 • EcoSoya; soya fasulyesinden %100 doğal soya yağı kullanılarak üretilmektedir.
 • Yandığında is yapmaz
 • Doğal ve katkısızdır.
 • EcoSoyadan yapılacak mumlar için fitil seçimi yapılırken standart mumlara göre,  bir kat daha kalın fitil seçilmelidir.
 • Flickr/ Annie Pilon

 • 1 kiloluk soya parafiniyle yaklaşık 8 adet orta boy mum hazırlayabilirsiniz. Eğer mumunuzu kavanoz gibi kapaklı bir kabın içinde hazırlarsanız, kullanmadığınız zamanlarda üzerini kapatabilir ve kirlenmesini önleyebilirsiniz.

  1-Öncelikle soya parafinleri benmari yöntemiyle eritmek için kaplarınızı hazırlayın. Bunun için çocuğunuzdan büyük bir tencereyi suyla doldurmasını isteyin ve sonra ocağın üstüne koyun. Daha küçük bir kabı ısıttığınız suyun içine, tabana değmeyecek şekilde yerleştirin.

  2-Soya parafinleri küçük kabın içine koyun ve eritin. Katı parçaların kalmaması için eriyen parafini düzenli olarak karıştırın. Çocuğunuz dikkatli olmak kaydıyla karıştırmanıza yardım edebilir.

  3-Tercih ettiğiniz kapların içine fitilleri yerleştirin. Fitillerin tutacakları ortada sabit kalmalarını sağlar. Yapışkanlı tutacakları yoksa, bir mumu eritip kabın dibine damlatarak tutacağı ortada sabitleyin.

   4-Eriyen soya parafinini kapların içine dökün ve fitili kısa bir süre tam ortada dik bir şekilde tutun. Hızla soğuyan mum sonrasında fitili destekleyecektir. Fitil, soğuma sürecinde dik durmuyorsa, kabın üzerine bir kalemi yatırın ve fitili buna sararak destekleyin.

   Mum eridiğinde bulaşması oldukça kolay bir madde olduğundan mum yapımı sırasında sizin ve çocuğunuzun giysileri lekelenebilir.

  Fitilin uzun kalan kısmını kestikten sonra mumunuzu kullanmadan önce tamamen soğuması için bir gece beklemeniz önerilir. Ayrıca en iyi sonucu almak için oda sıcaklığında soğuması faydalı olacaktır. Sonrasında ise evinizi dekore etmek için kullanabilir ya da sevdiğiniz birine hediye etmek için yine çocuğunuzla beraber mumunuza şık bir hediye paketi hazırlayabilirsiniz.

  Flickr/ Annie Pilon
Malzeme soyawax
Marka & Üretim İthal ürün

Write a review

SOYA WAX

Bu ürünü alan müşteriler bunları da aldılar: